Na místě protestní akce byly objeveny dva nevybuchlé granáty. Podle policejního mluvčího Besima Hotiho byly na pomoc přizváni pyrotechnici mírových sborů NATO, kteří je úspěšně zneškodnili. Bývalí povstalci, kteří bojovali za odtržení Kosova od Srbska, se protestní akcí u budovy vlády domáhali více práv a výhod pro "válečné veterány". Nikdo z demonstrantů nebyl zatčen.

Od loňského jednostranného vyhlášení nezávislosti Kosova na Srbsku je to poprvé, co bývalí rebelové zaútočili na správní úřady. Sám předseda vlády Hashim Thaçi je bývalý povstalecký vůdce. Thaçiho úřad označil útok za "zbabělý čin" a prohlásil, že útočníci budou pohnáni k odpovědnosti.

Povstalecká Kosovská osvobozenecká armáda (UÇK) byla rozpuštěna a nahrazena novými Kosovskými bezpečnostními silami (KSF), které jsou zárodkem armády země. V červnu bylo povoleno vstoupit do jejich řad jen části bývalých bojovníků.

Při jiném incidentu desítky Srbů zablokovaly na severu Kosova hlavní silnici vedoucí do Srbska. Svou akcí protestovaly proti zpřísnění hraničních kontrol, k němuž sáhla policie EU a celní úřady. Protestující použili k blokádě silničního tahu nákladní i osobní automobily a znemožnili pracovníkům EU dostat se na kontrolní stanoviště na hranicích se Srbskem.