Na chlapce jménem Rayan se nákaza z matky nepřenesla, novorozeně však doplatilo na hrubé pochybení zdravotnického personálu. Jedna ze sester dítě napojila na nitrožilní výživu, zatímco správně měla být podávána trubicí přímo do žaludku.

Lékaři odhalili chybu až hodinu poté a chlapce se snažili zachránit. O jeho život marně bojovali celou noc, přičemž mu pročistili i krev.

Ředitel nemocnice Antonio Barba označil pochybení personálu za „velmi hrubou nedbalost, pro niž není omluva“. „Klinika přebírá veškerou odpovědnost, lidskou i finanční, ačkoli víme, že takovou ztrátu nelze nahradit,“ dodal ředitel. Sestra, která pochybila, podle něj pracovala na jednotce intenzivní péče o novorozence poprvé a její nadřízený, který na ni měl dohlížet, byl dočasně nepřítomen.

Manžel zemřelé rodičky již oznámil, že podnikne právní kroky hned proti dvěma nemocnicím. Mimo jiné i proto, že obě kliniky ženu v sedmém měsíci těhotenství zpočátku odmítaly přijmout, ačkoli se vzhledem k infekci chřipkovým virem H1N1 necítila dobře.

Žena podlehla prasečí chřipce na konci června v madridské nemocnici. [celá zpráva]