Lariová na jaře oznámila, že kvůli neutichajícím aférkám Berlusconiho s jinými ženami podává žádost o rozvod. Belrusconi vyřešil problém po svém: jako oficiální hostitelky vystupují dvě mladé ministryně jeho vlády, včetně ministryně pro rovnost příležitostí Mara Carfagnaová.

Italská ministryně Mara Carfagna

:. Italská ministryně Mara Carfagnaová. FOTO: Profimedia

Tuto atraktivní 33letou Siciliánku přitom média už nejednou „proprala“, a to nejen jako někdejší účastnici soutěže Miss Italia a bývalou modelku, která se nechala fotit nahoře bez. Před třemi lety jí Berlusconi při udělování televizních cen vysekl kompliment, když řekl, že kdyby nebyl ženatý, „ihned, tady na místě“, by si ji vzal.

Berlusconiho manželky se to velmi dotklo a vynutila si tehdy na choti veřejnou omluvu.

Bruniová dává svou nevraživost čile najevo

Program prvních dam na summitu G8 zhořkl i tím, že jej zatím ignorovala manželka francouzského prezidenta Carla Bruniová-Sarkozyová. Do Aquily se chystala přijet až ve středu večer jako do místa, které stihlo tragické zemětřesení. A ve čtvrtek ráno chtěla zase odcestovat zpět do Paříže.

Carla Bruniová-Sarkozyová

:. Carla Bruniová-Sarkozyová. FOTO: Eric Feferberg/Pool, Reuters

Bruniová se totiž nijak netajila výhradami vůči pořadateli summitu, s nímž má „otevřený účet“ hned kvůli několika věcem. Nelíbila se jí například kontroverzní poznámka Berlusconiho na adresu amerického prezidenta Baracka Obamy, že je „opálený“. „Jsem šťastná, že jsem se stala Francouzkou,“ řekla nato Bruniová.

K uším první dámy Francie, která je italského původu, se pak donesla i další údajná poznámka Berlusconiho, že „dal“ Sarkozymu manželku. A konečně, Bruniová se nechala slyšet, že je „nepatřičné“, jestliže jako hostitelka vrcholné schůzky G8 vystupuje Carfagnaová. Britský list The Times k tomu poznamenal, že Bruniová to údajně prohlásila i přesto, že ona sama se v době, kdy působila jako topmodelka, nechávala fotografovat nahá.

Video

Expirované video

:. Silvio Berlusconi přijel v ekologické čtyřkolce.