„Snažili jsme se jí hodit záchranný kruh, ale nedokázala ho chytit. Musel jsem skočit do vody a vytáhnout ji. Stále se jen třásla. Zabalili jsme ji do čtyř dek, dali jsme jí teplou vodu s cukrem,“ řekl francouzskému rozhlasu Euorope 1 jeden ze záchranářů.

Bahia Bakari

Bahia Bakari

FOTO: Profimedia

Ve čtvrtek ráno se dívka, jejíž jméno znamená Naděje, vrátila zpět do Paříže. Z letiště Le Bourget ji odvezli rovnou do nemocnice. Bahia má zlomenou klíční kost a pár odřenin a popálenin. U letadla na ni čekal její otec Kassim a několik dalších příbuzných.  „Cítím úlevu i zármutek. Jsem šťastný, že vidím dceru, ale její matka se nevrátila,“ řekl novinářům. Bahia je nejstarší ze čtyř jeho dětí.

BEZ KOMENTÁŘE: Zraněnou dívku ze zříceného airbusu převezli do Francie

Dívka je zatím jediná, kterou se záchranářům podařilo najít živou. Na palubě jemenského letadla, které se zřítilo před přistáním v Moroni na Komorských ostrovech v úterý, bylo 152 lidí. Naděje na nalezení dalších přeživších jsou mizivé.V oblasti dál pátrají americká a francouzská letadla. Pátračům ztěžuje práci špatné počasí. Zatím se nepodařilo lokalizovat ani černou skříňku z letadla, jejíž záznam by mohl odpovědět na otázky, co se s letadlem stalo. Jisté je pouze to, že se dostalo do turbulencí.

Bahia cestovala se svou matkou, která jí chtěla ukázat místa, odkud pocházela. Dívku vymrštil náraz z letadla, když dopadlo na hladinu. Jakmile se ocitla ve vodě, slyšela kolem množství lidských hlasů. [celá zpráva]