Známou kritičku Kremlu, která se proslavila reportážemi z Čečenska, jež se nelíbily ruskému vedení, zastřelil najatý vrah 7. října 2006 ve vchodu do jejího domu v Moskvě, právě v den narozenin tehdejšího ruského prezidenta Vladimira Putina.

Vražda vyvolala ve světě takový rozruch, že ruské úřady slíbily brzké objasnění. Před soud, který začal loni v listopadu, se však podařilo postavit jen muže obviněné z napomáhání najatému zabijákovi. Ani vraha, ani objednavatele vraždy se dopadnout nepodařilo.

Dvanáct porotců moskevského vojenského soudu 19. února po dlouhém procesu jednomyslně dospělo k osvobozujícímu verdiktu, protože shledali jako nedostatečné důkazy obžaloby proti obviněným, bývalému policistovi Sergeji Chadžikurbanovovi a čečenským bratřím Džabrailu a Ibragimu Machmudovovi, jakož i bývalému důstojníkovi tajné služby Pavlu Rjaguzovi.

Najatým zabijákem měl být podle vyšetřovatelů třetí sourozenec bratrů Machmudovových Rustam, který je však stále na útěku.

Podplukovník Rjaguzov byl původně podezírán z účasti na spiknutí, ale nepodařilo se proti němu najít důkazy. Na lavici obžalovaných nicméně zůstal kvůli podezření, že spolu s Chadžikurbanovem vydíral jednoho podnikatele. Oba však porota v únoru zprostila obvinění i v tomto případu.    

Ruský tisk pak proces zkritizoval jako fiasko ruské justice.