"Jsem si vědoma toho, že jsem své děti zabila a že to se mnou navždy zůstane," řekla plačící Courjaultová krátce před tím, než soud vynesl rozsudek.

Případ vyšel najevo v roce 2006, když manžel Courjaultové chtěl udělat místo v mrazáku. Objevil v něm tělíčka dvou dětí, o nichž nevěděl, že jsou jeho. O hrůzném nálezu informoval policii v Jižní Koreji, kde tehdy se svojí manželkou žil. Manželé nejdříve tvrdili, že děti nejsou jejich a že netuší, jak se do mrazáku dostaly. Vrátili se do Francie, kde testy DNA prokázaly, že rodiči skutečně jsou.

Véronique Courjaultová se přiznala, že byla třikrát těhotná, aniž by o tom její manžel věděl, a že svá novorozeňata, jež přišla na svět mezi roky 1999 a 2003, uškrtila. Policie původně podezřívala jejího manžela, že o smrti dětí věděl, nicméně během vyšetřování se ukázalo, že ani nikdo jiný si nevšiml, že Véronique je těhotná.

Manželé Courjaultovi mají dvě starší děti, kterým je 12 a 14 let.

Psychiatři, kteří u soudu vypovídali, se shodli na tom, že Courjaultová trpí závažnými psychickými problémy spojenými s mateřstvím. Jejich posudky se ale rozcházely ohledně toho, nakolik si Courjaultová byla vědoma svého jednání.