Zvláštní vydání IHT o klimatických změnách s datem vydání 19. prosince 2009 se věnuje situaci po kodaňské klimatické konferenci, kde se má svět dohodnout na závazcích snižování skleníkových plynů po roce 2012.

Vydání IHT z dílny Greenpeace (PDF 2 MB)

Václav Klaus ve smyšleném rozhovoru říká, že případné zvýšení hladin oceánů kvůli "takzvanému globálnímu oteplování", by Čechům jen prospělo. Moře by zaplavilo "historické nepřátele" a v zemi by se mohla objevit luxusní přímořská letoviska a pláže.

"Říkejte mi pane prezidente. Jsem stále prezident," říká Klaus na úvodní dotaz "novináře", který o něm začal hovořit pouze jako o "panu Klausovi" a jako zřejmě o posledním státníkovi, který je po odchodu George Bushe z úřadu amerického prezidenta i nadále skeptický ohledně boje proti klimatickým změnám.

"Můj drahý přítel George Bush věděl, co má udělat s těmi takzvanými vědeckými výzkumy (dokazujícími změny klimatu). Právě kvůli tomu na klávesnici existuje klávesa ´Delete´," říká v "interview" Klaus. Hlava českého státu také v "rozhovoru" upozorňuje, že by média neměla "démonizovat" oxid uhličitý, který je odborníky považován za hlavní skleníkový plyn, jehož emise je třeba omezit. "Je to velmi užitečný plyn," tvrdí naopak český prezident. "Potřebují ho rostliny, my ho vydechujeme a můžeme ho také nalézt v sodovce," poučuje novináře český prezident.

Na dotaz, jak vyřešit situaci s obyvateli třeba Marshallových ostrovů nebo Malediv, které může moře v důsledku klimatických změn připravit o střechu nad hlavou, Klaus upozorňuje, že "brouzdání vodou posiluje kardiovaskulární systém".

"Naše IHT vyšlo nákladem 50 000 kusů, a distribuujeme ho v Evropě, Asii i Severní Americe," řekl Steve Erwood z organizace Greenpeace.

Útoky na další politiky

Klaus není jediným terčem útoku. Ostatní politici ale dopadli lépe - francouzský prezident Nicoals Sarkozy překvapivě řekl, že jaderná energie, kterou nyní obhajuje, je mrtvá.

"Jaderná energie je mrtvá. Zabil jsem ji. Díky její smrti půjde deset miliard eur na investice do obnovitelné energie a pět miliard na pomoc rozvojovému světu," tvrdí Sarkozy.

Francouzský prezident, rozhodnutý protlačit program boje proti klimatickým změnám, nabil celý summit energií, takže jeho kolegové dočasně oněměli, píše list.

Italský premiér Silvio Berlusconi zase skončil v nemocnici, když po významné řeči vdechl cestou hozenou konfetu.

Opakovaný vtip

Greenpeace se zřejmě inspirovali loňskou akcí recesistické skupiny Yes Man, která nechala v listopadu 2008 vytisknout falešné vydání listu New York Times, v němž byl oznámen konec války v Iráku. V březnu pak vyšlo falešné číslo německého listu Die Zeit, informující o zestátnění řady bank z faktu, že Opel se dostal do rukou zaměstnanců. Vydání 150 000 kusů listu zorganizovala skupina Netzwer Attac.