V noci na středu k Chaindravové přišli policisté, zabavili jí stan, ve kterém pobývala a doporučili jí, aby „šla domů“. Napsal to na svých internetový stránkách zpravodajský portál Kavkazskij uzel s tím, že dívka i přes silný déšť protest neskončila.

Chaindravová listu řekla, že páteční vyjádření českého ambasadora Ivana Jestřába pro místní média se stalo spouštěcím signálem pro gruzínskou vládu, která pak v pondělí násilně rozehnala demonstraci před policejním ústředím v Tbilisi. Jestřáb ale jakékoli své vměšování do vnitřních věcí země odmítl.

„Svojí akcí chci říct českému velvyslanci, že to, co se v Gruzii děje, není demokracie,“ citoval dívku Kavkazskij uzel. Proti výrokům českého velvyslance protestuje i gruzínská komunita v ČR. Podle člena předsednictva Gruzínské komunity v ČR Georgije Alaniji opozici rozhořčilo už prohlášení českého ambasadora z počátku května.

Jestřáb tehdy odsoudil údajný útok opozice na policejní ústředí. „Útok na policejní stanici byl kriminálním činem, absolutně netolerovatelným v demokratické společnosti,“ řekl podle zpravodajského portálu civil.ge.

„Podle nás velvyslanec překročil své pravomoci,“ řekl ve středu Právu Alanija. Gruzínská komunita v ČR poslala i otevřený dopis prezidentovi, vládě a ministru zahraničí, kde si na tento výrok stěžuje. Alanija Právo upozornil, že rozhořčená opozice zvažuje i protestní pálení české vlajky.