Sedmapadesátiletý guru podstoupil v nemocnici operaci střelných zranění. Zákrok byl podle lékařů úspěšný. "Později ale muž zkolaboval a kolem půlnoci zemřel," sdělil APA mluvčí rakouské policie.

Střet vypukl kolem 13:40, v době kdy do svatyně přijel kázat hostující guru z Indie. V budově došlo k hádkám, které doutnaly už víc než rok, řekl jeden ze svědků střelby Jasuf Kalder.

Nejméně šest lidí dalo podle sdělení policie najevo nespokojenost s kázáním hostujícího gurua v chrámu. Jeden měl střelnou zbraň, další vytáhli nože. Měli pocit, že guruovým kázáním nikdo nerozumí, a že v nich snaží věřící odradit. Podezřelí se proto na gurua vrhli a vypálili po něm několik ran. Policisté na místě zajistili už tři nábojnice.

Další věřící, jimž se guruova slova líbila, se vrhli na útočníky, odzbrojili je a těžce je zranili. Jeden je v ohrožení života. Lehce a středně byli v divoké mele zraněni ale i mnozí další návštěvníci. Zatím není jasné, zda je mezi zraněnými i guru.

"Byla to normální nedělní modlitba, které se účastnilo přes 100 lidí. Přišlo i několik vousatých sikhů s turbany. Mysleli jsme si, že také chtějí na bohoslužbu. Ale najednou vytáhli zbraň a začali střílet na dva duchovní," popsala událost očitá svědkyně.