Střelec svou švagrovou zasáhl do hlavy, ženu nezabil na místě, ale zachránit se ji nepodařilo. Vážná zranění utrpěl i jeden z právních zástupců, ten však nezemřel, jak uváděla CNN. Zranění utrpěla také jedna žena. Oba byli převezeni do nemocnice, nejsou ale v ohrožení života.

Šedesátiletý muž se pak v jedné ze soudních místností zastřelil. Policejní mluvčí Leonard Mayer řekl televizi N-Tv, že střelec udeřil bez varování. Policie budovu vyklidila.

Budova soudu v bavorském Landshutu, kde začal střílet účastník dědického sporu.

Budova soudu v bavorském Landshutu, kde začal střílet účastník dědického sporu.
FOTO: Reuters

Svědkové popsali, že se muž účastnil jednání v dědickém řízení, když náhle okolo 10:15 vytáhl pistoli a začal kolem sebe pálit. Podle N-Tv se jedná o muže z jihobavorského Dingolfingu. V projednávaném případu se jednalo o dům v Augsburgu, o který se přetahovalo sedm sourozenců.

Jeden ze střelcových příbuzných zveřejnil také dopis na rozloučenou. Podle policie je ale nutné prověřit, zda ho skutečně napsal střílející muž. Pisatel si v listu stěžuje na údajný teror páchaný jeho příbuznými, který trvá desetiletí, i na letité právní spory. "Dnes je to moje poslední ráno," stojí v dopise. Podle něj se střelec necítil být vrahem a chtěl potrestat své příbuzné za jejich chování. "Zaplatím za to nejvyšší cenu - zaplatím svým životem."  

Útok následuje tři týdny poté, co ve Winnendenu na západě země zaútočil ve své bývalé škole a okolí sedmnáctiletý mladík. Zastřelil 15 lidí a později spáchal sebevraždu. [celá zpráva]