Podle záběrů německé televizní stanice n-tv trosky historické budovy, která už nesloužila k uchovávání archiválií, zasypaly přilehlou ulici. Podle CNN by mohly být poškozeny sousední dvě stavby.

Pod budovou, která stála v jižní části města, podle mluvčího Daniela Leupolda v současnosti probíhaly práce na prodlužování trasy metra. Zda měly vliv na pád stavby, se šetří. Policie celou oblast uzavřela a začala vyklízet sousední domy. Na místě bylo na sto záchranářských vozidel. 

Svědkyně: bylo to jako 11. září

"Najednou byl slyšet rachot, jako když projíždí vlak. Hluk poté stále sílil a cítili jsme chvění. Pak v několika vteřinách celou oblast pokryly oblaky prachu," popsal událost televizi n-tv očitý svědek. "Vypadalo to jako 11. září," uvedla místní trafikantka s tím, že celou ulici najednou zakryl temný mrak.

Podle záchranářů se ale budova sesunula pomalu a lidé uvnitř hlavní části budovy a v okolí měli čas utéct. Pod troskami údajně zůstali lidé, kteří v době kolapsu přebývali ve vedlejší herně. Původní počet devíti pohřešovaných později úřady snížily na tři poté, co se šest hledaných přihlásilo, že jsou v pořádku.

:. Trosky zřícené budovyfoto: ČTK/AP