„Prohlídka místa ukázala, že jsou bez nejmenších pochyb nevinní a vedou spořádaný život,“ uvedla v pondělí policie v Cáchách.

Policii zalarmovali v sobotu lidé, kteří si všimli v okolí jedné továrny dvou "podezřele vypadajících postav" v černých kuklách. Na místo okamžitě vyjely hlídky v osmi služebních autech, aby oblast uzavřely. Policisté se psy pak vnikli do areálu továrny a nařídili podezřelým v maskách, kteří se zrovna snažili dostat křovinami k plotu, aby se nehýbali.

Velitel policejního komanda jim nařídil: „Zůstaňte stát“ a „Ruce vzhůru“. Pak si musela dvojice sundat kukly a šály. V tu chvíli se ukázalo, že to nejsou dva zločinci, ale kluci, kteří si hráli na členy speciálních jednotek. Oba chlapce policie vyslechla a v antonu je dopravila domů.

Policie zásah vzala jako cvičení. Zklamání však bylo patrné ze slov policejního mluvčího, když vysvětloval, proč byla akce spuštěna. "V poslední době jsme zaznamenali několik krádeží kovového odpadu, a tak jsme doufali, že zloděje konečně dopadneme," uvedl policejní mluvčí Paul Kemen.