Se svým traumatem se žena nedávno obrátila i na policii, ta jí ale sdělila, že vzhledem k promlčení a také proto, že Priklopil spáchal sebevraždu, s tím již nehodlá nic dělat.

"Přinutil mě, abych mu seděla na klíně, a svlékl mě," citovala z výpovědi ženy pro televizní pořad Thema agentura APA. "Řekl mi, že se nesmím bránit, ale můžu jen zavřít oči," dodala.

K případu podle ní došlo v létě 1985, Priklopilovi bylo tehdy 23 let. Andrea L. si podle své výpovědi hrála na velkém nepřehledném pozemku u prázdninového domu svých rodičů, který byl asi jen pět minut vzdálen od domu Priklopilových. Když k ní Priklopil přistupoval, myslela si, že jí chce vyhubovat, že si tam nesmí hrát. "Dal mi ale lískové oříšky a působil velmi přátelsky, takže mě dokázal přesvědčit, abych si k němu sedla do trávy." Získal ji prý tím, že s ní mluvil jako rovný s rovným, ne jako s dítětem, a také jí říkal, že nemá skoro žádné přátele.

Mlčení pomohla prolomit návštěva po letech

Žena žijící ve Vorarlbersku, nejzápadnějším cípu Rakouska, se o svém traumatu rozhodla veřejně promluvit tři roky po osvobození Natashy Kampuschové a smrti Priklopila proto, že se domnívá, že podobných Priklopilových obětí může být více, než jen Natascha a ona.

Zážitek ji hluboce poznamenal a později nemohla dlouhé roky do letního domku rodičů ve Strasshofu jezdit. Když domek loni poprvé po dlouhé době navštívila, dokázala jen dvě hodiny sedět na studni a plakat. Teprve následující den našla odvahu trauma prolomit a učinila udání na policii. Velmi se jí prý ale dotklo, když jí policie sdělila, že už s věcí nemůže nic dělat. Tehdy se rozhodla promluvit v televizi, aby "to ze sebe dostala" a pomohla tak třeba i jiným obětem.

Natascha Kampuschová se stala Priklopilovou obětí na osm let. Zmizela 2. března 1998 cestou ze školy ve vídeňské čtvrti Donaustadt. Pachatel ji vtáhl do svého vozu a odvezl do svého domku ve Strasshofu nedaleko Vídně. Tam ji zadržoval ve zvláštním sklepním úkrytu a po útěku dívky 23. srpna 2006 spáchal sebevraždu.