Oznámil to v pondělí jeden z právníků oběti incestu Christoph Herbst s tím, že s nyní dvaačtyřicetiletou Elisabeth opustily léčebnu i její děti. Rodina se nastěhovala do nového bydliště, aby se pokusila začít nový život. Místo pobytu rodiny ani přesný termín propuštění z kliniky advokát nesdělil, protože tyto informace mají zůstat v tajnosti. Již dříve se hovořilo o možnosti, že rodina získá novou identitu. 

Fritzla minulý měsíc obvinilo státní zastupitelství v Sankt Pöltenu z incestu, zotročování, opakovaného znásilňování a také z vraždy. Jedno ze sedmi dětí, které mu dcera Elisabeth porodila, totiž krátce po narození zemřelo a Fritzl mrtvolku chlapce spálil v domovním kotli. Fritzl se brání tvrzením, že dítě nalezl již mrtvé.

Proces s Fritzlem začne zřejmě v březnu a bude se konat s vyloučením veřejnosti. Původně měl začít už letos. Deník Heute počátkem měsícem uvedl, že se nedaří sehnat soudce, kterých je potřeba osm a k tomu dva náhradníci. Všichni soudci oslovení do počátku prosince se omluvili s odkazem na rodinné závazky.

Josefu Fritzlovi hrozí doživotní vězení.