Benedikt řekl, že narušení tradičního vztahu muže a ženy by mohlo vést ke zničení lidstva a božího díla. Povinností katolické církve je podle něj chránit člověka před sebezničením. „Tropické pralesy si zaslouží naši ochranu, ale člověk jako bytost si nezaslouží o nic méně,“ řekl papež.

Církev má homosexuální styky za hřích a je proti sňatkům osob stejného pohlaví. Papež uvedl, že lidstvo potřebuje naslouchat jazyku stvoření, aby pochopilo role muže a ženy.

Papež Benedikt XVI.
Benedikt XVI., vlastním jménem Joseph Alois Ratzinger, se narodil 16. dubna 1927 v bavorském Marktlu na Innu.
Ve čtrnácti letech se stal členem organizace Hitlerjugend a o dva roky později byl naverbován do dělostřelectva nacistické armády. Špatné zdraví ale nedovolilo jeho plné nasazení. Ratzinger zdůrazňuje, že do Hitlerovy mládeže stejně jako do armády musel proti své vůli.
Po skončení války se už mohl věnovat studiu teologie. Po absolvování studia v Mnichově působil na několika německých univerzitách. V roce 1977 se stal arcibiskupem mnichovským a freisingským.
Do papežského úřadu byl zvolen po smrti Jana Pavla II. v dubnu 2005. Jméno Benedikt (z latinského požehnaný) si vybral jako poctu papeže Benedikta XV. (sloužil pontifikát v době 1. světové války) a Svatého Benedikta z Nursie.