"Rozhodli jsme se sem přijít, abychom uctili památku Alexise Grigoropulose," řekla sedmatřicetiletá televizní technička Chrysula Kapsaliová, kterou na náměstí Syntagma doprovázel její muž a osmiletý syn. V sobotu se zde sešlo asi 200 lidí, většinou v bílých tričkách a s květinami v ruce.

Dvacetiletý student Elias Alkides zase řekl, že se neztotožňuje s násilnostmi, takže chtěl vyjádřit svůj nesouhlas klidnějším způsobem. Proto si oblékl bílé tričko, aby se prý spolu s ostatními odlišil od radikálních protestujících.

:. Nepokoje v Řecku. Zdroj: ČTK

Pokojná shromáždění se konají také v Soluni

Policie oznámila, že podobná pokojná shromáždění se konají i v jiných částech Atén a také v Soluni. Agentura Reuters napsala, že řecké hlavní město se uklidňuje a že obchody měly v sobotu otevřeno jako obvykle.

Majitelé během dne měnili rozbitá okna a výlohy svých krámků. Pracovníci technických služeb opravovali poničené dekorace, které se vedle aut, popelnic či poboček bank staly terčem útoků radikálních Řeků. Jen v Aténách způsobili demonstranti škody za 200 miliónů eur (asi 5,2 miliardy korun).

Policie během násilností zadržela 432 lidí

Chlapce před týdnem na protivládní demonstraci zabila kulka vystřelená z policejní pistole. Sedmatřicetiletý policista, který je z jeho smrti obviněn, se brání tím, že vypálil varovný výstřel a že kulka se zřejmě nešťastně odrazila a chlapce zasáhla. Spolu s ním je za spoluúčast ve vyšetřovací vazbě i jeho kolega.