Neuvedl nicméně, jak konkrétně by chtěl irské požadavky vyjádřit. V irském tisku se nejčastěji spekuluje o tom, že by mohly být ve formě protokolů připojeny k právně závazné smlouvě o očekávaném vstupu Chorvatska do EU. Většina členských zemí by totiž nechtěla znovu otevírat ratifikaci lisabonské smlouvy, kterou už schválily parlamenty 25 ze 27 členských států. Vedle Irska mezi nimi chybí také Česká republika.

Také vstupní smlouvu Chorvatska budou muset ratifikovat všechny členské země.Vstup Chorvatska do unie se předpokládá v roce 2010 nebo 2011. 

Podle důvěryhodného zdroje ČTK z Bruselu Irové nicméně na summitu své požadavky nepředstaví, chtějí tak údajně učinit až v červnu příštího roku. Irský premiér by měl údajně jen evropské lídry ujistit, že jeho země bude usilovat o vypsaní nového referenda, které by se mělo uskutečnit, než bude sestavena nová Evropská komise. To by podle odhadů mohlo být na podzim roku 2009. V úvahu pro uspořádání všelidového hlasování pak připadá především září či říjen.

Irové odmítli smlouvu o reformách evropských institucí v referendu letos v červnu. Nyní podle Cowena chtějí ujištění týkající se "složení Evropské komise, otázek obrany a irské tradice neutrality, stejně jako etických otázek a zdanění".

Předseda Evropské komise José Barroso prohlásil, že není proti tomu, aby si Irsko, a tedy každá členská země ponechaly svého komisaře. Je-li dohoda o počtu komisařů především otázkou politické vůle v unii, zakotvení ostatních irských požadavků je obtížnější.