Napsal to srbský deník Blic s tím, že klíčová role Haradinajova bratra vyplývá ze svědectví srbských občanů označovaných iniciálami R..M. a S.D., jež unesli v Kosovu v roce 1999. Únosci dvojici převezli do tábora poblíž Tropoje v Albánii. Po nátlaku Mezinárodního červeného kříže je však propustili a odvezli zpět do Srbska.

„Srbský soud pro válečné zločiny má však k dispozici i další svědectví, včetně někdejších příslušníků Kosovské osvobozenecké armády (UCK). To umožnilo odhalit jména příslušníků UCK, kteří se měli na transportech unesených civilistů podílet,“ podotkl list.

Policie kromě toho minulý týden zadržela v Prištině lékaře Litvije Dervishiho, podezřelého z toho, že se přímo podílel na transplantacích ledvin, a jeho bratra Arbana, manažera soukromé kliniky Medicius, v níž se transplantace údajně odehrávaly.

Ramush Haradinaj symbolizuje odpor proti Srbům během kosovského konfliktu. Po odchodu srbských vojsk v roce 1999 z Kosova se stal předsedou strany Spojenectví pro budoucnost Kosova (AAK) a v roce 2004 dokonce kosovským premiérem. Po zveřejnění obvinění Mezinárodním tribunálem pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu na jaře 2005 odstoupil z funkce a sám se vzdal tribunálu.
Ačkoli žalobce ICTY žádal pro něho trest 25 let vězení, soud ho letos na jaře osvobodil mj. kvůli nedostatku svědků. Většina z nich se soudu nedožila, nebo ve strachu odmítla v Haagu vystoupit.