Pětatřicetiletý španělský hráč na bonga Fernando Gomez z východolondýnské čtvrti Hackney byl sedm dní hospitalizován na jednotce intenzivní péče v univerzitní nemocnici Homerton. O víkendu se ale jeho stav prudce zhoršil v neděli v jednu ráno zemřel obklopen rodinou.

Britská vládní Agentura ochrany zdraví (HPA) nechala Gomezův byt zapečetit a chystá inspekci jeho pracovní dílny, aby zjistila, zda v ní nejsou další zárodky této nemoci, která může způsobit infekci kůže anebo - jako v případě Gomeze - být vdechnuta do plic.

Sedmi lidem, kteří chodili do dílny, kde se zpracovávaly dovezené zvířecí kůže na bonga, byla preventivně nasazena antibiotika. Žádné příznaky sněti slezinné se však u nich neobjevily.

Poslední úmrtí tohoto druhu bylo v Británii zaznamenáno v roce 2006, kdy ve Skotsku zemřel padesátiletý Christopher Norris, který vyráběl umělecké předměty a hudební nástroje ze zvířecích kůží, z nichž se mu do plic dostaly spory antraxu. Pozdější vyšetřování naznačilo, že Norrise mohly zabít antraxem kontaminované bubínky ze západní Afriky, na které hrál během bubenické dílny.

Oficiální činitelé uvádějí, že lidem hrajícím na bubny vyrobené ze zvířecích kůží hrozí jen minimální riziko, které je naopak vysoké u těch, kdo kůže zpracovávají.