Jednou z obětí je spoluvlastník a druhou marketingový ředitel listu. Exploze se udála okolo 18:20 v centru města. "Slyšela jsem strašnou explozi a otřesy, něco takového jsem neslyšela od roku 1995, kdy poblíž mě explodoval granát,“ uvedla svědkyně. „Za pár minut dorazila policie." Podle chorvatského webu Javno se další osoba zranila.

Ivo Pukanić a Niko Frandjić zemřeli ve voze Lexus před budovou listu. Bomba byla zřejmě umístěna pod autem. To se následně vzňalo.

Bomba v centru Záhřebu zabila dva přední chorvatské novináře. Foto: 24sata.hr

Policie uzavřela okolní oblast, na místě jsou záchranáři a dorazil i záhřebský starosta Milan Bandić.

Pukanić už jeden útok přežil a měl ochranku

Pukanić se terčem útoku stal už dříve. Letos v dubnu na něj atentátník na ulici vystřelil z pistole, když se večer vracel domů. Měl tlumič. Střelec minul a poté, co Pukanić vytáhnul vlastní pistoli, se lekl a utekl.

Od té doby Pukaničovi policie poskytovala ochranu. Není jasné, kde byla v okamžik atentátu.

Chorvatská metropole zmítaná násilnostmi

Záhřeb trápí násilnosti za bílého dne už několik měsíců. Zavražděni byli i známý reportér, městský úředník nebo šéf stavební firmy. Poslední obětí vražd v mafiánském stylu se začátkem října stala 26letá právnička Ivana Hodaková. Její otec Zvonimir Hodak v současnosti zastupuje bývalého armádního generála Vladimira Zagorece, který čelí obviněním z krádeže diamantů v hodnotě pěti miliónů dolarů, které měly figurovat při válečných dohodách.

Chorvatský premiér v reakci na násilnosti oznámil odchod ministrů vnitra a spravedlnosti. Svůj post opustil i nejvyšší policejní šéf.