V Polsku je stíháno 65 lidí, v Rakousku 80, v Turecku 53 a v Austrálii 38. Mezi stíhanými jsou i lidé, kteří už dříve byli odsouzeni v podobných případech. Je mezi nimi i 41letý muž ze Šlesvicka-Holštýnska, který takřka denně zneužíval své dvě dcery a další děvčata, za což byl poslán do vězení na osm let . 

Policie zahájila pátrání v červnu 2006 na základě upozornění italské organizace hájící práva dětí. Policistům se podařilo vystopovat, že lidé si videa stahují ze serveru v Kostnici. Při koordinovaném celoněmeckém zásahu policisté zajistili přes tisíc počítačů, 1800 videí a 45 000 datových nosičů.

Při vyšetřování policisté zajistili dvě nahrávky. Na jedné byla asi desetiletá dívka spoutána lepicí páskou. Pozorovali ji a fotografovali ji přitom dva lidé. Na dalším videu asi dvanáctileté dívce neznámý hlas přikazoval, aby se sama sebe dotýkala.

Data si mohl stáhnou každý, kdo znal link na tento soubor. Jen za jediný měsíc tak učinilo 48 000 osob, ze zahraničí jich bylo 41 000. Vysoký počet přístupů překvapil i samotné policisty. Videa si stáhli lidé z 98 zemí.