Český velvyslanec v Tbilisi Ivan Jestřáb uvedl, že v Gruzii zůstává asi třicet Čechů. S patnácti je velvyslanectví ve spojení. Ambasáda má nepotvrzené informace o dalších přibližně 15 Češích, kteří se zřejmě pohybují v horských oblastech. Není s nimi sice kontaktu, ani nezná jejich jména, podle dostupných zpráv jsou však všichni čeští občané na území Gruzie v pořádku.

ČSA už v sobotu zrušila let do Gruzie a velvyslanectví doporučilo dvě cesty - ze západu země do Turecka a nebo na východ do Arménie. Ivan Jestřáb již v sobotu doporučil českým občanům, aby do země necestovali.

Podobné doporučení vydala i Velká Británie, které v neděli navíc vyzvala své občany, aby z Gruzie odcestovali. "Pokud vy nebo vaše rodina nemusíte nezbytně zůstat v Gruzii, měli byste zemi co nejrychleji opustit. Je rozumné tak učinit, dokud jsou hranice otevřené," uvádí se v prohlášení britského ministerstva zahraničí.

Obdobné doporučení adresovalo americkým občanům také ministerstvo zahraničí USA. Americký zastupitelský úřad v Tbilisi zahájil částečnou evakuaci.