Kancelář prokurátora v Postupimi vyvrátila tvrzení Bildu, že žena byla nalezena spoutaná. „Policie a prokuratura zjišťují, zda smrt měla něco společného se sexuálními hrátkami.“

Na podlaze a v posteli motelového pokoje byly nalezeny stopy černého vosku a krve. U postele byly vyhořelé černé svíčky. Hosté také vypověděli, že dívka nosila černé síťované punčochy.

Podezřelý přítel fotograf

Policie podezřívá z vraždy jejího sedmatřicetiletého přítele, vědeckého pracovníka přírodovědného muzea z Frankfurtu nad Mohanem Michaela F. Objevila ho na základě telefonního čísla v mobilu mrtvé. Byl v lese, kde se pokoušel o sebevraždu. Cítil se vinen smrtí dívky. Policie ale sdělila, že dívka zahynula nešťastnou náhodou.

Příčinu smrti zatím neodhalila ani pitva. Patologové proto čekají na zprávu z toxikologie. Dvojice podle svědků povečeřela houby.

Fetišistická scéna

Na internetu kolují fotografie Anji P. z Zossenu, které jsou laděny fetišisticky a sadomasochisticky. Dívka je na nich pokryta krví.

Ještě před setkáním s Michaelem F. se v sobotu Anja P. nechala fotit jiným fotografem: „Udělali jsme velmi krvavé snímky, přirozeně aranžované,“ uvedl druhý fotograf.

Michael F. vedl dvojí život. Kromě své práce v přírodovědném muzeu se také věnoval fotografování. Zaměřoval se na fetišistické snímky dívek z gotické scény.

Dvojice se třicítkou dalších lidí se už dříve účastnila amatérské fotosession, při níž se fotily fetišistické snímky.