Karadžić byl na útěku 13 let. V Sarajevu se po oznámení zprávy o jeho dopadení vydaly do ulice Sarajeva oslavovat desítky lidí, a to i přesto, že byla půlnoc a pršelo. Ne všichni Srbové jsou ale šťastní. Někteří tvrdí, že Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) uplatňuje pro zločiny v někdejší svazové republice dvojí metr.

„Toho určitě nepropustí, tak jako některé jiné válečné zločince.“ (jeden z obyvatel Sarajeva)
„Nemyslím, že je to k jásání, ale je to úleva, protože to trvalo dlouho, což bylo hanbou pro mezinárodní společenství, válečnou justici a samozřejmě Srbsko.“ (bosenský politik Haris Siladžić)
„Karadzić je srbský hrdina. Přijde silná reakce.“ (Aleksandar Vučić ze Srbské radikální strany)
„Když zazvonil telefon, věděla jsem, že se něco děje. Jsem v šoku a zmatená. Aspoň teď víme, že je naživu.“ (Karadžičova žena Ljiljana)
„Řekl mi, že ti lidé mu ukázali policejní odznak a pak ho někam odvedli, kde ho drželi v jedné místnosti. A to zcela protiprávně.“ (Karadžičův právník)
„Po třinácti letech je tu konečně chvíle pravdy. Myslím, že to přinese našim srdcím vyrovnání a posune nás dál.“ (Munira Subašičová, která ve Srebrenici přišla o dva syna)

:. Lidé v Sarajevu slaví Karadžičovo zatčení.foto: ČTK/AP

Západ Karadžičovo zatčení vítá bez výhrad. Evropská unie v minulosti opakovaně vyzývala Srbsko, aby dělalo víc pro Karadžičovo zadržení, jinak si komplikuje cestu k budoucímu členství v unii.

„Za Evropskou komisi zprávu vítám. Je to velmi pozitivní průlom, který přispěje ke spravedlnosti a trvalému smíření na západě Balkánu. Dokazuje to odhodlání nové srbské vlády plně spolupracovat s ICTY. Je to rovněž velmi důležité pro evropské ambice Srbska.“ (José Manuel Barroso, prezident Evropské komise)
„Tohle je historický den. Konečně byl dopaden jeden z nejhorších lidí na světě, evropský Usáma bin Ládin. Je příznačné, že NATO zklamalo a byli to Srbové, kdo ho chytili. Z veřejného života byl odstraněn významný kriminálník.“ (Richard Holbrooke, americký diplomat, jenž stál u Daytonské mírové smlouvy)
„Je to výtečná zpráva. Radovan Karadžić patří před haagský tribunál, kde by se mu mělo dostat spravedlivého procesu.“ (Javier Solana, šéf zahraniční politiky EU)