Zatímco s českou stranou Spojené státy už podepsaly hlavní smlouvu o radaru, s polskou o podmínkách dohody stále jedná. Polsko žádá výměnou pomoc při modernizaci armády. Hlavně se jedná o umístění střel Patriot. Američané dali najevo, že konkrétní polské požadavky jsou přílišné.

Polský premiér Donald Tusk přesto před několika dny naznačil, že dohoda mezi Varšavou a Washingtonem by mohla být uzavřena do konce července. Sikorski v pondělí řekl, že setkání s Friedem přinesl přiblížení stanovisek obou zemí. Připomněl, že Fried přijel do Varšavy na pohřeb někdejšího polského ministra zahraničí Bronislawa Geremka.

Plán na vybudování americké protiraketové základny v Evropě vyvolává stále důrazné námitky Ruska. Prezident Dmitrij Medveděv varoval, že Moskva zváží odvetná opatření po podpisu americko-české smlouvy o vybudování radaru protiraketové obrany.
Hlavní smlouvu o radaru Česko se Spojenými státy podepsalo začátkem července. O doplňkové smlouvě SOFA, která upravuje pobyt amerických vojsk na českém území, se stále jedná. Dokument bude připraven k podpisu pravděpodobně na podzim. Obě smlouvy poté ještě musí schválit parlament.