„Jsou tu velmi silné náznaky, že šlo státní akci,“ uvedl nejmenovaný představitel ministerstva. Ruská tajná služba FSB měla podle britských zdrojů za prezidenta Vladimira Putina mnohem větší volnost, než bývá běžné u podobných taných služeb jiných zemí. Britští vyšetřovatelé podezřívali z vraždy jiného bývalého agenta KGB Andreje Lugového, ten ale jakoukoli účast na akci popíral.

V Pořadu Newsnight také zaznělo, že Litviněnko, který kritizoval Putina, neměl být jedinou obětí. Tajná služba MI5 je přesvědčena, že loni v létě plánovala ruská tajná služba zabít dalšího ruského disidenta Borise Berezovského,

Zdroj z tajné služby BBC sdělil, že „FSB pokračuje v úvahách o operacích proti lidem na západě“, jejich cílem jsou podle představitele tajné služby právě kritici ruského režimu žijící v Británii.

Již loni v listopadu šéf MI5 Jonathan Evans sdělil, že se obává, že počet ruských tajných agentů operujících v Británii se od konce studené války nesnížil. Odhadl počet agentů na 30, často jsou kryti diplomatickým pasem.