"SNS je pro znovuzavedení trestu smrti. Vítáme diskusi, která na toto téma probíhá už i v západní Evropě. Lidé, jako Novák, nemají právo na život," uvedl Slota na tiskové konferenci po úterním zasedání koaliční rady.

Předseda slovenské vlády Robert Fico v této souvislosti poznamenal, že pro Nováka bude vězení horší, než trest smrti. "V minulosti jsem pracoval jako předseda vězeňské komise a důvěrně znám množství věcí, které se týkají fungování věznic. Pokud bude tento člověk právoplatně odsouzený za tento hrozný čin, trest smrti by byl pro něho vykoupením ve srovnání s tím, co ho čeká ve vězení. Samozřejmě nemluvím o vztahu státu, ale o vztahu spoluvězňů," konstatoval.

Slovenský premiér odmítl možnost, že by potrestal ministry vnitra a spravedlnosti, jak to požaduje slovenská opozice. Fico upozornil, že Novák byl propuštěn z ústavní léčby v roce 2004, kdy na Slovensku vládla pravicová koalice. "V zájmu zřízení detenčního ústavu probíhají jednání mezi ministry zdravotnictví, spravedlnosti a financí. Je to neuvěřitelně drahá věc, ale musíme k tomu přistoupit," dodal Fico.

Slovenský pedofil Novák se volně pohyboval i po rozhodnutí soudu na jeho opětovné umístění do ústavní léčby v roce 2007. Soud žádal policii o pomoc, ale policie Nováka nenašla. Soud neúspěšně žádal o pomoc také Ústřední evidenci obyvatelstva v Banské Bystrici a Městský úřad v Rožňavě, kde Novák bydlel.