Fritzlová strávila v doprovodu policistky v domě asi 40 minut. Opouštěla s dvěma kufry a velkou taškou plnými oblečení a hraček pro dceru Elizabeth a jejích šest dětí, které má s otcem.

Rosemarie Fritzlová žije s ostatními členy rodiny ve speciálně vybudovaném bytě v areálu okolní psychiatrické kliniky. Gerhard Sedlacek, mluvčí státní prokuratury v St. Pöltenu uvedl, že hororový dům bude patrně zbourán, protože v něm nikdo nechce bydlet.

Fritzl zůstává v St. Pöltenu ve vazbě. Hrozí mu obvinění ze znásilnění, věznění a incestu. Podle Sedlacka by mohl soudní proces začít ještě letos.

Fritzl věznil dceru ve sklepení domu, v němž žil s manželkou, a jenž zčásti pronajímal. Rosemarie tvrdí, že o manželově dvojím životě nevěděla. Stejně jako rakouské úřady věřila tvrzení, že dcera utekla a tři děti, o které se nechtěla starat, poslala na výchovu k rodičům.

Děti Elizabeth Fritzlové
Fritzl měl s dcerou sedm dětí. Jedno zemřelo po porodu a on jeho tělo spálil. Tři ze zbylých dětí se otci podařilo legálně adoptovat a mohl je ze sklepení vyvést. Lisu (16), Moniku (14) a Alexandera (12) vychovával společně se ženou. Ostatní děti, Felix (5), Stefan (18) a Kerstin (19) nikdy nespatřily denní světlo.
Na skutečnost se přišlo, až když Kerstin vážně onemocněla a musela do nemocnice, kde byla několik týdnů v komatu. Z toho se nakonec dostala a v současnosti se léčí se zbytkem rodiny, která se učí žít společně a zvládat běžné situace. Děti „ze sklepení“ se například učí zdolávat schody, Felix musí kvůli citlivosti na sluneční svit nadále nosit sluneční brýle.