Nehoda se stala na začátku června zhruba 500 kilometrů za Čitou, kdy už měli oba motocyklisté cestou dlouho deset tisíc kilometrů. "Extrémně nám nepřálo počasí, v noci sněžilo a mrzlo, poté se to umírnilo v déšť a na hliněných rozbahněných cestách jsme ujeli 500 kilometrů. Poté jsem zřejmě najel do špatného místa, uklouzlo mi to a saltem jsem přeletěl přes motorku," řekl Marek Mička.

Při pádu utrhl klíční kost a musel se okamžitě vrátit letecky domů. Nyní je třetí den po operaci. "Ruku mám sdrátovanou a čeká mne ještě jedna operace. Moc mi pomohli lékaři z olomoucké traumatologie," podotkl Mička.

Druhý účastník výpravy Libor Martínek se vrací do vlasti po vlastní ose. Postaral se i o Martínkovu mašinu, který poslal do Moskvy.

Zážitky jsou prý úžasné

Expedici však Mička navzdory zranění nevzdává: "Celá anabáze neskončila, otázka je nyní, jak pokračovat. Zážitky z cesty jsou úžasné."

Libor Martínek a Marek Mička vyrazili na cestu s názvem Kolem koule 8. května. Oba muži měli v plánu obkroužit Zemi a urazit při tom kolem 50 000 kilometrů. Projet chtěli nejen napříč celým Ruskem, ale v plánu měli i USA, Kanadu, Nikaraguu, Honduras, Peru, Keňu, Súdán či Egypt. Domů se měli vrátit po půl roce.