Slota tvrdí, že podpisy na prezenční listině jsou jeho. Rafaj odmítl, že by falšoval Slotův podpis. Na případ upozornil deník SME, jeho že redaktoři několik dní sledovali poslance, jak se podepisují do prezenční listiny. Deník tvrdí, že Rafaj se minulý týden po dva dny podepisoval za Slotu, když předseda SNS vůbec v parlamentu nebyl.

Policie původně oznámila, že případ falšování podpisu prověří, ale v pondělí názor změnila a případem se už zabývat nechce.

Premiér Robert Fico reagoval na případ slovy: "My žádný problém nemáme. Problém má Ján Slota. Je to problém konkrétního politika, konkrétní strany." Podle Fica voliči každému politikovi u voleb spočítají, co dělá.

Podpisy na prezenční listině jsou podkladem pro přiznání poslaneckého platu. Slota, jako mimobratislavský poslanec, dostává měsíčně téměř 109 tisíc slovenských korun. Pokud by měl poslanec minimálně dva dny neomluvené, předseda parlamentu mu může snížit plat o polovinu. Pokud chyběl neodůvodněně čtyři dny, nemusí dostat ani korunu.