Šéf vyšetřovacího týmu Günther Bihler deníku Bild potvrdil, že se Kittelmann vracel z návštěvy u lékaře v Bádensku-Württembersku. Zda se přes Drážďany vracel do Česka, odkud údajně odjel do Německa vyhledat pomoc u specialistů na léčbu bolestí zad, nebylo oznámeno. Další podrobnosti o jeho pobytu na českém území zatím nebyly zveřejněny.

Dvaatřicetiletý Sven Kittelmann podle policie obelstil v lednu 2007 spolujezdce svého pancéřového vozu, ve kterém vezli tržby několika supermarketů. Přemluvil ho, aby na jednom odpočívadle dálnice A8 mezi Mnichovem a Stuttgartem vystoupil z vozu, protože si potřeboval v klidu zavolat. Poté šlápl na plyn a zmizel kolegovi i s milióny. Poblíž Dachau přeložil Kittelmann peníze do pronajatého osobního auta, s nímž odjel do Marseille, kde vozidlo odstavil v místním přístavu.

Pátrání zabralo 15 měsíců

Policisté zjistili, že se 22. ledna 2007 neúspěšně pokusil dostat trajektem do Alžíru, ale neměl vízum, takže se musel vrátit stejným trajektem do Evropy. Poslední stopa po něm se ztratila ve španělském Alicante. Vyšetřovací skupina "Sven" prověřila na 1200 údajů, televize ZDF dvakrát žádala veřejnost o spolupráci v rámci "otevřených případů XY". Za údaj vedoucí k dopadení Kittelmanna byla vypsána odměna 75 000 eur (asi 1,9 miliónu Kč).

Němec byl nyní policisty zadržen ve své vlasti při rutinní kontrole dokladů v rychlíku z Norimberku do Drážďan. Příchod mužů zákona jej nijak nevyvedl z míry, byl zcela uvolněný a při zatýkání nekladl žádný odpor. Prokázal se osobním průkazem a když policisté zjistili, že jde o hledanou osobu, zeptali se jej, zda měl už co dočinění s policií. "Ne, nikdy," odpověděl nevzrušeně. Na stanici Fürstenfeldbruck byl vyveden v poutech z vlaku a důkladně vyslechnut.

Zpočátku s policií spolupracoval. Ke svému přes 15 měsíců trvajícímu útěku uvedl, že se jen krátce zdržoval v Karibiku a pak se vrátil do Evropy, kde prý většinu času strávil v Česku. Po telefonní konzultaci s prominentní mnichovskou advokátní kanceláří Bossi už ale mlčí. Přiznal pouze zcela prokazatelné - krádež peněz z pancéřového vozu.

Osud těchto peněz zůstává nadále nejasný, na opakované otázky po místě úkrytu neodpovídá. Ve vlaku u něj nalezli pouze 20 000 eur (asi 502 000 Kč) ve třech plastikových sáčcích - dva měl v batohu, jeden v bundě.