Neštěstí v Anglii podle hasičů nepřežilo pět lidí na palubě - dva piloti a tři cestující, kteří byli z jedné rodiny. Kvůli otřesu z neštěstí museli být dva lidé z řad očitých svědků hospitalizováni.

Podle svědků, citovaných stanicí BBC, se letoun zřítil na garáž u jednoho domu, jehož obyvatelé byli následně evakuováni. Podle mluvčího hasičů jeden dům shořel "stoprocentně", u druhého pětina střechy.

Podle policie letoun odstartoval z blízkého letiště Biggin Hill, které slouží i mezinárodní letecké show ve Farnborough a běžně ho používají hlavně letadla a vrtulníky podnikatelů. Podle televize Sky News havaroval letoun typu Cessna Citation, který měl namířeno do Francie.

Snímek z místa nehodySnímek z místa nehodyfoto: Reuters/Luke MacGregor

Podle svědků neštěstí měl letoun zřejmě problémy s motorem. Jeden pilot při přistání na Biggin Hillu slyšel v rádiu kolegu říkat, že má potíže s velkými vibracemi motorů a že se pokusí o nouzové přistání s pěti lidmi na palubě. Pak se rádio odmlčelo a na obzoru se objevil černý kouř.

"Byla to ta největší rána, jakou jsem kdy slyšel," řekl Karl Mills o zřícení letounu na střechu sousedního domu, který poté vzplál. "Doufám, že nikdo nebyl uvnitř," dodal.
"Vypadalo to, že se letoun pokouší přistát na poli v okolí, ale zřítil se na domy. Viděli jsme velký oblak černého kouře a ucítili hořící palivo," vylíčila Katherine Simnetová, která sledovala pád letadla z okna své ložnice.

V Norsku se zřítil ruský vrtulník, tři mrtví

Ruský vrtulník se v neděli zřítil při přistávání u obce Barentsburgh na norském souostroví Špicberky v Severním ledovém oceánu. Neštěstí si podle záchranářů vyžádalo tři lidské životy.

Šestice dalších lidí, kteří se nalézali na palubě vrtulníku Mi-8, byla ošetřena v místní nemocnici, uvedl Rune Nikolaisen z koordinačního centra záchranářů v severním Norsku. Příčina nehody není dosud známa.

"Vrtulník se zřítil při přistávání a byl kompletně zničen," uvedl guvernér souostroví Per Sefland.

Špicberky se nalézají asi 500 kilometrů severně od pevninského pobřeží Norska. Na ostrovech se u obce Barentsburg nalézají uhelné doly, které provozují ruské firmy.