Letadlo německé společnosti Lufthansa, které směřovalo na Ukrajinu, požádalo o nouzové přistání v Polsku kvůli opilému cestujícímu, který začal vykřikovat, že je terorista. Polská pohraniční stráž na letišti Pyrzowice u Katovic muže údajně ruské národnosti vyvedla z letadla a prohledala jeho zavazadla. Nenašla však žádný důkaz, že by to byl skutečně terorista, řekl mluvčí pohraniční stráže Cezary Zaborski.

Stroj Airbus 320, který vzlétl z Frankfurtu nad Mohanem se 113 cestujícími na palubě, pokračoval potom do Kyjeva. Polští prokurátoři teprve rozhodnou, zda bude muž zadržen.

Druhý opilý výtržník způsobil problémy na palubě letadla německé společnosti LTU na lince z Düsseldorfu do Bangkoku. Pilot požádal o povolení k nouzovému přistání na varšavském letišti Okecie. Podle Sokolowského byl výtržníkem Němec, který cestoval s manželkou a dětmi. Policie ho zadržela, letadlo pak pokračovalo v cestě.

Podobný případ se udál v prosinci roku 2006 i v ČR. Tehdy na pražském ruzyňském letišti neplánovaně přistálo letadlo ruské společnosti Aeroflot Airbus 320, které původně letělo z Moskvy do Ženevy. Zmatek způsobil opilý Rus, který byl považován za únosce.