Plány obou zemí jsou znepokojeny nejrůznější ekologická hnutí. Podle některých z nich jde o "neslýchanost", která je na pořadu dne v době, kdy planetě hrozí klimatické změny.

Podle Guardianu chtějí Angličané a Francouzi společně vytvořenou technologii pro štěpení atomových jader do patnácti let nabízet dalším zájemcům. Britové jsou totiž lačni po alternativách k fosilním palivům, které pomalu docházejí, dodal list.

Ekologové jsou přesvědčeni, že by se svět měl poohlédnou po jiných zdrojích - například sluneční nebo větrné energii. Jaderná energie je podle nich nebezpečná a vyžaduje množství dalších technologických prostředků nutných pro zničení toxického odpadu.

Anglie se obává závislosti na Rusku

Britský předseda vlády Gordon Brown chce snížit závislost země na dodávkách paliv z Ruska. Anglie s obavami pozoruje neustále se ztenčující zásoby ropy pocházející z těžebních plošin v Severním moři. 

V současnosti získává Británie kolem 20 procent energie ze svých stránoucích jaderných reaktorů. Francie, světový lídr v atomové energii, jí rozbíjením atomů produkuje téměř čtyřikrát tolik.