Policie nevyloučila, že muž je součástí mezinárodní sítě, zabývající se dětskou pornografií. "Obviněný je vysokoškolsky vzdělaný muž a na univerzitě měl na starosti výpočetní techniku. Doposud nebyl soudně trestaný," uvedl policejní ředitel Ján Štark. Muži hrozí sedm až dvanáct let vězení.

Vyšetřování neprokázalo, že chlapci konali pod hrozbou násilí. Rodičům tvrdili, že chodí na brigádu a za to dostávají peníze. Policejní ředitel neupřesnil, jakou částku muž chlapcům vyplatil. Při domovní prohlídce policie zajistila počítač, v němž našla inkriminované snímky.

Muž bydlí v centru města se svou matkou. Ta se údajně po zatčení syna psychicky zhroutila. Sousedé jsou z případu šokováni. "Je to náš dlouholetý soused a nikdy s ním nebyly problémy. Vůbec jsme netušili, co se u něho děje," uvedl jeden ze sousedů.

Noví zadržení

Ve středu zadrželi policisté v Nitře další dva pedofily. Devětačtyřicetiletý pedagog Oliver J. a čtyřiapadesátiletý přednosta železniční stanice z města nedaleko Nitry Karol K. podle agentury SITA sexuálně zneužívali stejné dva chlapce, jako Tibor D.