Protože Harry je třetí v pořadí uchazečů o britský trůn, peníze pro něho nepředstavují sebemenší motivaci.

"Nechci trčet k kasárnách. Chci se vrátit zpět a vidím nějaké možnosti,“ řekl princ po svém víkendovém návratu do Británie.

Tálibán byl prý Harrymu na stopě

Jeho nadšení však zachladil náčelník generálního štábu generál Richard Dannat. Uvedl, že podle pravidel by nižší důstojník, jakým je Harry, mohl být nasazen do bojové zóny nejdříve za rok. "Kromě toho je nevyhnutelné, aby princova přítomnost mezi vojáky nezvýšila jejich ohrožení,“ řekl Dannat v narážce na fakt, že teroristická síť Al-Kajda vyhlásila prince za terč.

Jeden z velitelů Tálibánu prohlásil, že jeho zvědi vystopovali prince už na konci loňského roku. Válečníci se však nedokázali přiblížit k němu na tolik blízko, aby mohli zaútočit.

Princ jako propagace války

Většina britské veřejnosti oceňuje, že Harry následoval své muže na bojiště, avšak ozývají se i kritické hlasy. "Armáda prince používá na propagování války,“ řekl Anthony Davidson, jehož syn James padl v Afghánistánu předloni.

Princ působil v oblasti od prosince v hodnosti poručíka a náplní jeho práce bylo případné povolání letectva na podporu pozemních jednotek. Účastnil se však i pozemních akcí.

Harry velel v rámci pluku Blues and Royals průzkumné četě s 11 vojáky ve čtyřech lehkých tancích Scimitar.