Sarkozy neváhal s odpovědí ani zlomek vteřiny. Skoro stejným tónem, jakým předtím zdravil lidi kolem, na něj vychrlil: "Jdi do háje". "Umazal jsi mě," nedal se muž.
"Tak jdi do háje, vole," pravil na to Sarkozy.

A pak pokračoval dál, jakoby se nic nedělo: „Dobrý den! Díky!“ Snad i proto, že na něj kdosi z jeho doprovodu zděšeně křikl: „Filmují nás tu!“

Není to poprvé, co se Sarkozy na někoho obořil. Při své loňské cestě po USA se vrhl na novináře, kteří sledovali a fotili z jiné lodi jeho projížďku po jezeře. Počátkem listopadu se ostře střetl s rybářem, kterému se nelíbilo předchozí výrazné zvýšení prezidentského platu.

Reakce na nynější ostrá slova hlavy státu sahaly od rozhořčení přes potměšilý souhlas až k naprostému výsměchu. „Že se může kdejaký prezidentík chovat takhle, budí ve mně děs - to když si pomyslím, co by mohl udělat s jadernými zbraněmi, k nimž má klíč,“ napsal na webové stránce Libérationu jeden z diváků.

Jiný smutně dodal: „Je mně zle z Francie, když vidím našeho prezidenta, že se chová jako hulvát.“ Další ale suše poznamenal, že tak se přece v Paříži baví denně, tak pročpak to pokrytecké rozhořčování.