„Měly nože, šroubováky, hole a slzný plyn a vážně po sobě šly. Muselo jich tam být tak sto, některé jen přihlížely,“ řekla policistka, která se výjezdu tento měsíc účastnila.

Podle britského deníku The Times jsou dívky obyčejnými teenagery vyrůstajícími v etnicky různorodém prostředí, kde se násilí stalo normou. S jednou z nich, která se účastnila střetu v Chelles, reportéři listu mluvili. Šestnáctiletá Awa patří ke gangu z Meaux, jenž se střetl se skupinou ze 40 kilometrů vzdáleného města Noisiel.  

„Začalo to tím, že se jedna z těch holek začala motat kolem kluků v Meaux. Volaly jsme jí a vzkázaly, ať toho nechá. Nevzala to dobře a řekla, že nám přijde s kamarádkama ukázat. Tak jsme se střetly.“

První pěstní bitka nic nevyřešila, a tak se skupiny sešly ještě jednou, tentokrát se zbraněmi.

Při policejním zásahu bylo osm z nich zatčeno a okamžitě se rozpoutala společenská debata o nezletilých slečnách napodobujících brutální chování jejich mužských protějšků - trendu, který zaznamenaly i statistiky, podle nichž  za posledních šest let vzrostla ve Francii kriminalita žen o 140 procent.