Rodina začala pátrat po studentovi, který zůstal po útocích na americké velvyslanectví a jeho podpálení nezvěstný. Zoran odjel do Bělehradu se svým mladším bratrem Lazarem a s přáteli, aby se mohli zúčastnit demonstrace proti nezávislosti Kosova, píší shodně listy Blic, Alo a Kurir. Když potom neodpovídal na telefonní výzvy své rodiny, ani se nevrátil do Nového Sadu, ležícím asi 70 kilometrů od Bělehradu, oznámila rodina policii jeho zmizení.

Otec odjel do Bělehradu a nakonec našel jeho tělo ve vojenské nemocnici. Identifikoval ho podle zlatého řetízku a spony na pásku kalhot.

Rodina Vujovičových se usadila v Novém Sadu v červenci 1999, kdy utekla z Kosova. Do té doby žila v srbské obci Čaglavica nedaleko Prištiny. K odchodu z Kosova se Vujovičovi rozhodli poté, co se z Kosova musely po jedenáctitýdenním bombardování NATO v červnu 1999 stáhnout jugoslávské síly.

Vracející se Albánci, kteří před tím utekli z provincie před silami Bělehradu, se začali mstít místním Srbům za předchozí příkoří režimu Slobodana Miloševiče.

:. Zásah policie při čtvrtečních protestech v Bělehradě.foto: ČTK/AP

Srbský státní prokurátor oznámil, že úřady pátrají po účastnících nepokojů, kteří zaútočili na velvyslanectví USA a dalších zemí a také na instituce západních zemí. Shromažďují důkazy a identifikují viníky.

Kosovo se od Srbska odtrhlo minulou neděli. Spojené státy a přední země Evropské unie jeho osamostatnění uznaly. Srbové od neděle proti tomu protestují. Čtvrteční demonstrace v Bělehradě se účastnilo na čtvrt miliónu lidí. K incidentům docházelo i na srbsko-kosovské hranici. Protestující Srbové tam dokonce vypálili kontrolní stanoviště mezinárodních sil. Ke čtvrteční demonstraci u hranic vyjížděli i příslušníci českého kontingentu KFOR. V pátek musely pořádkové síly v Kosovské Mitrovici zasáhnout proti asi 5000 Srbů, kteří se pokoušeli překročit řeku Ibar. Na 2000 tam protestovaly i v sobotu.
Srbští představitelé včetně prezidenta Borise Tadiće z Bělehradu vesměs vyzývají radikální demonstranty ke klidu.
Demonstranti v Kosovské Mitrovici křičeli :. Demonstranti v Kosovské Mitrovici křičeli "Kosovo je Srbsko".foto: Reuters/Damir Sagolj