O Sarkozyho sňatku s Bruniovou se spekulovalo už dřív, žádná z těchto informací ale nebyla potvrzena.

"Oddal jsem dva voliče, kteří žijí v osmém obvodě v ulici rue du Faubourg Saint Honoré číslo 55," uvedl starosta oficiální adresu Elysejského paláce. "Nevěsta byla v bílém a byla úchvatná, jako vždy," sdělil svůj dojem starosta osmého obvodu. "Ženich také nevypadal špatně," dodal.

"Paní Carla Bruniová Tedeschiová a pan Nicolas Sarkozy oznamují, že se dnes ráno vzali v nejpřísnějším soukromí za přítomnosti členů svých rodin," oznámil Sarkozyho úřad.

Dnešní ceremonie trvala jen asi 20 minut a zúčastnilo se jí kolem 20 lidí - nejbližší rodina a několik přátel, řekl starosta Lebel, podle něhož byli novomanželé "pohnutí a zamilovaní". "Vyměnili si prstýnky a tradiční polibek. Nebylo na tom nic výjimečného, nebýt to v prvním patře Elysejského paláce," dodal starosta.

Italská zpěvačka a bývalá topmodelka Bruniová koncem ledna odmítla veškeré dohady, že se svatba již uskutečnila. Potvrdila však, že sňatek tvoří součást jejich plánů. Nové spekulace poté hovořily o termínu začátkem února.

Vztah Sarkozyho a Bruniové připoutal pozornost v polovině prosince, dva měsíce po Sarkozyho rozvodu s jeho druhou ženou. Už rozvod byl médii propírán, protože Sarkozyho v loňských prezidentských volbách výrazně podporovala právě jeho nyní už bývalá žena a mnozí jeho jednání chápali jako nečestné.

Pro Sarkozyho je to již třetí svatba a vůbec první svatba francouzského prezidenta v době výkonu mandátu. Bruniová byla vdaná "jen" jednou a to za filozofa Raphaela Enthovena, spolu mají syna Aureliena.

Kdo je Bruniová?

Carla Bruniová je známá nejen jako bývalá modelka, ale také jako zpěvačka a skladatelka.

V roce 2001 debutovala v hudbě, když napsala texty pro album francouzského zpěváka Juliena Clerka s názvem Si j'étais elle. A její debutové album s názvem Quelqu'un m'a dit vydané na podzim 2002 opěvovala francouzská média jako "jedno z nejkrásnějších alb francouzského šansonu za poslední dobu". Mělo ohlas u kritiky i veřejnosti a prodalo se ho 1,2 miliónu výtisků, v zahraničí 800 000. Drtivou většinu z dvanácti písní si sama napsala, hudbu i text.

Bruniová má ale též pověst "požíračky mužů" a její partnerské eskapády skýtají vděčná sousta pro společenské rubriky. Sama před necelým rokem v rozhovoru pro Le Figaro Madame prohlásila, že monogamie ji nudí: "Monogamní jsem čas od času. Láska trvá dlouho, ale žhavá touha dva nebo tři týdny." Přetřásaly se její vztahy se světovými celebritami Mickem Jaggerem, Erikem Claptonem, francouzským hercem Vincentem Perezem a advokátem Arnem Klarsfledem, blízkým Sarkozymu.

Příklady prezidentů a premiérů, kteří ve funkci uzavřeli sňatek
Vicente Fox (*1942)
Mexický prezident v letech 2000 až 2006 se 2. července 2001 oženil se svojí tiskovou mluvčí Martou Sahagúnovou.
Václav Havel (*1936)
Český prezident v letech 1993 až 2003 se podruhé oženil 4. ledna 1997. Jeho manželkou se stala herečka Dagmar Veškrnová. První Havlova žena Olga zemřela 27. ledna 1996. Havel je bezdětný.
Thomas Klestil (*1932 - †2004)
Rakouský prezident v letech 1992 až 2004 se po rozvodu v roce 1998 oženil s přítelkyní Margot Löfflerovou, současnou velvyslankyní Rakouska v České republice.
Nelson Mandela (*1918)
Prezident Jihoafrické republiky z let 1994 až 1999 je ženatý potřetí. S Graçou Machelovou, vdovou po mosambickém prezidentovi Samorovi Machelovi se oženil v den svých 80. narozenin - 18. července 1998.
Göran Persson (*1949)
Švédský premiér v letech 1996 až 2006 a otec dvou dcer z prvního manželství se těsně před nástupem do čela vlády podruhé oženil. S druhou manželkou Annikou mu ale vztah nevydržel a v prosinci 2003 se Persson ženil potřetí. Jeho vyvolenou je stejně stará šéfka úřadu pro dohled nad státním monopolem pro alkohol (Systembolagets) Anitra Steenová.