List napsal, že všichni přátelé bývalé modelky a zpěvačky dostali zprávu SMS, že "ještě není vdaná", aby se skoncovalo s "uragánem šílenství", který se po zveřejnění dohadů o sňatku rozpoutal.

Bruniová dále řekla, že její účast na cestě "nikdy (se Sarkozym) doopravdy neplánovali". List ale napsal, že Sarkozy hodně naléhá na to, aby s ním jela, a že oficiální seznam účastníků cesty stále ještě není hotov. "V Elysejském paláci se nikdo neodvažuje o tom s prezidentem přímo mluvit, aby na sebe nepřivolal blesky," uvedl deník.

Do Indie odlétá Sarkozy ve čtvrtek. Francouzská média se už řadu dní dohadují, zda ho bude Bruniová doprovázet, a píší, že indický protokol si láme hlavu nad tím, jak s ní zacházet, pokud to nebude manželka. Indové však už slíbili, že se k ní budou chovat jako k první dámě.

Spekuluje se i tom, že by Bruniová mohla letět do Indie jen kvůli tomu, aby spolu se Sarkozym mimo rámec oficiální návštěvy zhlédli Tádžmahal.

Vztah Sarkozyho a Bruniové připoutal pozornost v polovině prosince, dva měsíce po Sarkozyho rozvodu s jeho druhou ženou. Už rozvod byl médii propírán, protože Sarkozyho v loňských prezidentských volbách výrazně podporovala právě jeho nyní už bývalá žena a mnozí jeho jednání chápali jako nečestné.