Opozice však proti výsledkům voleb protestuje, i když podle zahraničních pozorovatelů byly volby "v zásadě demokratické“.

V úterý vůdce opozice Levan Gačečiladze, který získal 25,26 procenta hlasů, vtrhl do místností volební komise a obvinil jejího předsedu Levana Tarchnišviliho z podvodu. „Odstupte,“ vyzval ho Gačečiladze, „jste falšovatel a švindlíř. Vy osobně jste zfalšoval volby a vy za to bude platit. To vám slibuji. Odstupte, nebo budeme protestovat každý den,“ hrozil opoziční předák.

Gačečiladzova klíčová spojenkyně Salome Zurabišviliová řekla, že pokud se nebude konat v neděli druhé kolo, "celá Gruzie vyjde do ulic“. V neděli se má konat velká demonstrace. Od středy začali někteří jeho podporovatelé držet hladovku.

V USA vystudovaný právník Saakašvili, který se dostal k moci v roce 2003 během tzv. revoluce růží, kdy padl Eduard Ševarnadze, už v úterý v gruzínské televizi prohlásil, že výsledky „demonstrují vůli gruzínského lidu“. Nabídl olivovou ratolest svým odpůrcům.

Demonstranti protestují proti výsledkům gruzínckých voleb. :. Demonstranti protestují proti výsledkům gruzínckých voleb. foto: Reuters/David Mdzinarishvili