Alžír požádal o jeho vydání letos začátkem června. Podle prokurátora se Alžírsko zavázalo, že Labsí nebude po vydání fyzicky týraný a nebude ani odsouzený k smrti.

Labsí přijel na Slovensko nelegálně v roce 2006. Po vstupu na slovenské území byl Labsí umístěn v uprchlickém táboře ve městě Medveďovo. Na Slovensku má mít manželku a syna, kteří mají slovenské občanství. Labsí požádal na Slovensku o azyl. Jeho žádost však byla zamítnuta. Existuje podezření, že je napojen na teroristickou síť al-Kajda.

Labsího věznila už Velká Británie a Francie

Slovenská policie zadržela Labsího na základě mezinárodního zatykače loni v dubnu. Je údajně členem alžírské teroristické skupiny islámských radikálů GSPC (Salafistická skupina pro boj a kázání, která se letos přejmenovala na al-Kajda v islámském Maghribu).

V minulosti seděl za přípravu teroristických útoků ve vězení ve Velké Británii a ve Francii. Měl údajně cvičit teroristy, kteří v roce 2001 zaútočili na New York. Na Slovensku se pak údajně kontaktoval s Rabahem Kadrim, zatčeným v roce 2002 britskou policií okamžitě po příletu z Bratislavy do Londýna.