V dopravě, kde stávka trvá už týden, se situace opět poněkud zlepšila, ale i tak jezdila nanejvýš polovina vlaků a pařížská městská doprava fungovala jen ze čtvrtiny až třetiny. Zaměstnanci těchto sektorů si chtějí vynutit odvolání vládního plánu zrušit jejich výhody ohledně odchodu do důchodu.

Lidé čekající na autobus před pařížským nádražím Gare de l'Est. Foto: ČTK/AP

Zástupci odborů, dopravních podniků a vlády by se měli k prvnímu jednání sejít ve středu. Premiér François Fillon ale v pondělí řekl, že vláda od reformy takzvaných zvláštních důchodových režimů neustoupí.

Státní zaměstnanci vstoupili v úterý na 24 hodin do stávky proti chystanému snížení počtu pracovních míst a údajnému poklesu koupěschopnosti. Zasaženy byli mimo jiné školy, nemocnice, pošty, státní úřady a také letiště.

Demonstrace v Nice. Foto: ČTK/AP

K manifestacích po celé zemi se zapojili i studenti, kteří už řadu dní mimo jiné blokují fakulty. Protestují proti novému zákonu o vysokých školách, jehož důsledkem může podle nich být nerovnost fakult v přístupu k financím.

Liduprázdné nádraží v Lyonu. Foto: ČTK/AP

Celostátní noviny nevyšly kvůli stávce svolané na protest proti ohlášenému snížení stavu zaměstnanců podniku, který se zabývá distribucí tisku.

Lidé nastupují do soupravy metra na Gare de l'Est. Foto: ČTK/AP