Nasazeno bylo 15 hasičských vozů a 75 hasičů, kteří bojovali s ohněm přes čtyři hodiny. Policie incident vyšetřuje, ale vyloučila, že se jedná o teroristický útok. "Nemáme nic, co by v tuto chvíli naznačovalo, že jde o něco jiného než o požár," sdělil policejní mluvčí. Příčinu požáru však zatím nezná.

Ohnisko požáru bylo lokalizováno asi sedm mil od letiště City Airport v ulici Waterden Road v městské části Stratford, kde má stát stadión hostící letní olympijské hry v roce 2012. Na místě zasahuje na 75 hasičů. Přestože hoří poblíž letiště, provoz na něm to nijak neovlivnilo.

Foto: REUTERS/Simon Newman

"Jsme pět mil od místa požáru. Kouř je sice hnán na jih, ale nijak neovlivňuje naše operace, letadla dál startují a přistávají," uvedl mluvčí letiště Charles Buchanan.

Podle mluvčího hasičů vypukl požár ve 12:06 místního času. Hoří ve starém skladišti určeném k demolici, které stojí poblíž rychlodráhy vedoucí do Eurotunelu pod Lamanšským průplavem. 

Foto: ČTK/AP

Na dráze byl však přerušen provoz mezi Stratfordem a Dalstonem, protože stanice Hackney Wick je zahalena dýmem, ale spoje z kontinentální Evropy podle mluvčího drah jezdí normálně.