Druhé stání soudu, na němž se vybírala porota, se konalo 13. září a opět vyvolalo otázky, zda by ve výjimečných případech, jako jsou sériové vraždy nebo teroristické útoky, nemělo být moratorium na trest smrti zrušeno.

Podle vyšetřovatelů začal zásobovač v moskevských potravinách vraždit v roce 1992, kdy zabil svého spolužáka z techniky. Většinou si vybíral snadné oběti, především staré lidi a bezdomovce, které zval do Bitcevského parku na skleničku a potom je ubil kladivem. Podle policistů své oběti nejprve opil a pak zavraždil.

Zbytek života zřejmě stráví ve vězení, je velmi pravděpodobné, že dvanáct členů poroty vybrané v září, ho uzná vinným. Pičuškin svou vinu nepopírá, advokát obviněného Pavel Ivannikov prohlásil, že jeho mandant přiznává svou vinu ve všech bodech žaloby. Naopak tvrdí, že vražd spáchal více než 49, z nichž je viněn. Uvádí, že zabil 61 osob a chtěl zavraždit ještě další tři, aby jich bylo přesně tolik, kolik je políček na šachovnici. V jeho bytě byla nalezena šachovnice, do níž si zapisoval data vražd.

Podle psychiatrů je příčetný a tudíž za své činy zodpovědný. Jeho motiv však není známý, i když zřejmě má sadistické sklony. V jeho bytě byly objeveny videokazety se sadistickým pornem.