Jeden z nezvěstných - 29letý muž - se ve středu večer se sám přihlásil na policii. Nadále se tedy pohřešuje šest mužů a dvě ženy. "Policisté pročesávají břehy, procházejí hotely, penziony, kempy, mluví s jachtaři, kteří byli v době bouře na vodě," řekla mluvčí místní policie.

Na jezerech již druhý den pracuje 15 potápěčů. Do akce jsou zapojeny vrtulníky, auto s termovizí, psi vycvičení na hledání těl, strážníci. Všichni doufají, že se jim podaří zmizelé osoby nalézt.

Bouře se nad Mazurskými jezery přehnala v úterý odpoledne. Vítr dosahoval rychlosti 130 kilometrů v hodině, podle Beaufortovy stupnice měl tedy sílu orkánu. Vlny byly vysoké přes tři metry. V bouři se převrátilo 40 lodí, záchranáři vytáhli z vody 70 lidí, většina z nich neměla oblečenou záchrannou vestu. Tři lidé zemřeli.

Postižení si stěžují na meteorology, kteří informovali, že vítr má rychlost mezi 60 a 80 km/h, přitom byl dvakrát silnější. Meteorologická služba z Bialymstoku se brání, že sice uváděli, že vítr bude mít rychlost 80 kilometrů, jakmile však byl zaznamenán silnější poryv, hned o větší rychlosti větru informovaly. V každém případem neměli meteorologové informace z radaru v Legionwie, brání se ovšem, že to není jejich jediný zdroj informací.