Živlu podlehly tři oběti přímo ve vodě. Bouři provázely poryvy větru o sílě 12. stupně Beaufortovy stupnice. Utonulo pětileté dítě, padesátiletá žena a 22letý muž. Jedna žena byla převezena do nemocnice v bezvědomí a dosud se neprobrala. Žena vypadla z lodě, její muž je nezvěstný.

Počet obětí se může podle záchranářů ještě zvýšit. Izabela Niedźwiedzká z policie v Olsztyně uvedla, že se pátrá po deseti osobách, k původním osmi přibyli muž a žena, kteří si vyjeli na loďce a nevrátili se.

Bouře se strhla nečekaně

Jachtaři ve vodě bojovali o holý život. Bouře se strhla náhle a nikdo nečekal, že bude mít takovou sílu. Vítr, který dosahoval 130 kilometrů za hodinu, převrátil mnoho loděk. "Z vody jsme vytáhli 70 osob, žádná z nich neměla vestu," řekl ředitel mazurských záchranářů Zbigniew Kurowicki.

Ve Varmijsko-mazurském vojvodství začalo dopoledne vyhodnocování škod. Hejtmanství zvažuje, že se obrátí o pomoc na premiéra Jaroslawa Kaczyńského. Energetici pracují na obnovení dodávek proudu, silničáři a lesníci odklízejí stromy a větve, které popadaly na cesty. Odčerpává se i voda ze zatopených sklepů.

Odstraňování následků živlu může trvat několik dnů. Polští meteorologové varují, že prudké bouře mohou v zemi znovu udeřit ve středu.