Proces v Traunsteinu trval šest dní. Slováky shledal vinnými z vraždy Petera Šturdíka, který je vezl z Bratislavy do Bavorska. Na jihu Německa ho 26. srpne 2005 přinutili, aby sjel z dálnice A8 spojující Mnichov se Salcburkem. V lese ho ubodali a utloukli kladivem, sebrali mu kreditní karty a ještě týž den se s ukradeným mercedesem vrátili na Slovensko. Mrtvolu pár dní poté našli rakouští výletníci.

Německá policie měla problémy mrtvého identifikovat, a proto se obrátila na další evropské země. Totožnost oběti se podařilo zjistit na základě dokladů, které pachatelé vyhodily do kontejneru. Policisté kvůli nim prohledali tuny odpadků na několika bavorských dálničních odpočívadlech.

Proces se konal za přísných bezpečnostních opatření, neboť mladší z pachatelů nabídl jednomu spoluvězni 5000 eur (140 000 korun) za usmrcení svého komplice. Pětadvacetiletý totiž o rok mladšímu komplici údajně přitížil při vyšetřování.

Státní zástupce Volker Ziegler připustil, že mladší ze slovenských mužů byl ve dvojici aktivnější. Odmítl ale skutečnost, že by starší komplic neměl před dvěma roky o vražedném záměru potuchy.