"Vlastnil jsem dokumenty, které to dokazují," tvrdil Slota na čtvrteční tiskové konferenci své strany. Předseda SNS je přesvědčen, že slovenští vojáci pod velením českých důstojníků zahájili palbu na letadlo, v němž Štefánik seděl.

"Střelbu odůvodnili tím, že si zmýlili označení stroje a považovali ho za nepřátelské - maďarské," řekl Slota. Následně tvrdil, že Štefánik po pádu letadla ještě žil a následně ho střelou do hlavy usmrtil český důstojník.

Štefánik zahynul přes 88 lety

Štefánik s Tomášem Garriguem Masarykem a Edvardem Benešem po první světové válce spoluzakládal československý stát. Byl prvním československým ministrem národní obrany. Zemřel 4. května 1919 při letecké nehodě nedaleko Bratislavy, když se vracel do Československa z Itálie.

Slota je známý svými tvrdými vyjádřeními na adresu Romů a Maďarů. Na shromáždění s občany vyzýval Slováky, aby sedli do tanků a srovnali Budapešť se zemí.

Na čtvteční Slotův výrok reagoval slovenský velvyslanec v ČR Ladislav Ballek. Prohlásil, že někdejší československý prezident Edvard Beneš za tragickou smrtí Milana Rastislava Štefánika určitě nestál.